13 demonów Scooby Doo

13 demonów Scooby Doo (ang. The 13 Ghosts of Scooby-Doo), jest to siódmy sezon kreskówki z serii Scooby Doo. Został on wyprodukowany w 1985 roku w studiu Hanna-Barbera, które zostało założone przez Williama Hannę i Josepha Barberę. Studio zajmuję się tworzeniem filmów rysunkowych. Serial w oryginale był emitowany w ABC, a później w Boomerangu oraz Cartoon Network. Dwie ostatnie stacje telewizyjne zajęły się również emisją kreskówki w Polsce. Scooby Doo jest to pełna humoru kreskówka o tchórzliwym psie i jego przyjaciołach. Główny bohater ma niezwykły talent wpadania w przeróżne tarapaty, w szczególności, gdy w okolicy pojawiają się demony, duchy i inne straszne stwory. Nasi bohaterowie zawsze wychodzą bez szwanku z różnych opresji. 13 demonów Scooby Doo opowiada o zmaganiach się bohaterów z demonami.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Za sprawą dwóch duchów Weerda i Boogla, Scooby i jego kompan Kudłaty uwolnili z zagadkowego kufra 13 najstraszniejszych duchów z całego świata. Z pomocą pięknej Daphne, odważnego Scrappy’iego oraz nowo poznanego chłopca Flim Flama, muszą z powrotem złapać trzynaście demonów do kufra. Podczas przygody kierowani są oni przez czarnoksiężnika Vincenta Van Ghoula. Tylko nasi bohaterowie mogą się podjąć tego zadania, bo to oni wypuścili demony ze skrzyni. Ta seria składa się z 13 krótkich odcinków. Jak można zauważyć w tym sezonie nie występują mądra Velma i przystojny Fred, bohaterowie z poprzednich serii. Pomysł z rozdzieleniem paczki przyjaciół i dodanie nowych postaci był strzałem w dziesiątkę. Przerwało to w pewnym stopniu rutynę powtarzających się motywów w poprzednich serii.

Tytuł 13 demonów Scooby Doo jest równie tajemniczy jak kreskówka, a mianowicie po obejrzeniu całości możemy stwierdzić pewne nie ścisłości, co do ilości złapanych demonów. Kreskówka przyciąga swoją tajemniczością, humorem, poczuciem strachu wielu widzów z całego świata. Studio Hanna-Barbera nakręciło wiele sezonów Scooby Doo, pierwsza kreskówka powstała w 1969 roku, a ostatnia w 2010 roku. Trzynaście demonów Scooby Doo jest jedną z najlepiej ocenianych serii Scooby Doo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *