Ben 10 Obca Potęga

Ben 10: Obca potęga (ang. Ben 10: Alien Force) to amerykański serial animowany, wyprodukowany przez grupę Man of Action. W światowej i polskiej telewizji emitowany jest na stacji telewizyjnej Cartoon Network. Jest kontynuacją popularnego serialu animowanego Ben 10. Serial powstał w latach 2008-2009. W 2009 roku serial zdobył nagrodę “Daytime Emmy” oraz dodatkowa nominacje w innej kategorii. Kreskówka liczy 46 odcinków i 1 film fabularny. Minęło 5 lat odkąd Ben odnalazł Omnitrixa, postanowił zdjąć go z ręki i prowadzić spokojne oraz normalne życie zwykłego nastolatka. Niestety nie trwa to długo. Na ziemie napadają UFO-zbiry, a jego ukochany dziadek Max ginie w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikia.com

Zmuszony tymi wydarzeniami Ben postanawia ponownie założyć Omnitrixa. Wraz z kuzynką Gwen oraz nowym towarzyszem, a starym wrogiem Kevinem Levinem postanawiają ponownie uratować świat przez stworzeniami z innych planet. Pomogą mu w tym również nowi obcy, którzy zamieszkali w tajemniczym „zegarku”. Są to: Szlamfajer – strzela ogniem, kontroluje rośliny, regeneruje się, Plazma – zmienia kształt, rozciąga się, strzela kwasem i szlamem, Jetray – szybko biega, lata, strzela z oczu i ogona zielonym laserem, Echo Echo – używa fal dźwiękowych i klonuje się, Gigantozaur – posiada gigantyczną siłę i powiększa się, Łebkrab – miota piorunami, jest inteligentny, używa telekinezy, tworzy ochronne pole siłowe, Więlki Ziąb – lata, strzela z ust lodem, jest niewidzialny i przenika przez ściany, Chramoton – absorbuje energie, strzela laserem i energią, jest niezniszczalny, Pajęczarz – umiejętność małpy skrzyżowanej z pająkiem, strzela pajęczą siecią, chodzi po ścianach i suficie, Obcy X – urzeczywistnia rzeczy, o których myśli, Polarny – używa telekinezy, elektryczności i magnetyzmu, NanoBen – lata, jest mały, posiada cyber wyposażenie, Gniew – posiada siłę, ostrza i ryk.

Później pojawiają się również kosmici z pierwszej serii serialu tacy jak: Waybig, Apczak, Diamentogłowy, Kulopłot oraz Fantom. Kreskówkę z chęcią obejrzą młodsi widzowie, w szczególności młodzi chłopcy ze względu na ładnie narysowane postacie oraz walki kosmitów. Starsi widzowie też powinni znaleźć w niej cos dla siebie. Ben 10: Obca potęga to wspaniała zabawa a jej obejrzenie gwarantuje przyjemnie spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *