Ben 10

Ben 10 to amerykański serial animowany, wyprodukowany przez grupę Man of Action. W światowej i polskiej telewizji emitowany jest na stacji telewizyjnej Cartoon Network. Serial powstał w latach 2005-2008. W 2007 serial zdobył nagrodę “Daytime Emmy” i dwie nominacje do innych nagród na przełomie lat 2007-2008. W przeciągu tych lat powstały 54 odcinki serii. Ben 10 powstał na podstawie serii „Dial H for Here”, powstałej w latach sześćdziesiątych. Główny bohater 10–letni Ben Tennyson, jedzie wraz z dziadkiem Maxem i kuzynką Gwen na letni kemping. W trakcie jego trwania Ben znajduje urządzenie podobne do zegarka, jak się później okazało nazywa się Omnitrix. Po jego założeniu chłopiec nie może zdjąć go z ręki.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikia.com

Okazuje się, że jest to broń obcych umożliwiająca przemianę w dziesięć różnych stworzeń, pochodzących z różnych planet. Po jego założeniu bohater nie może go zdjąć z ręki. Okazuje się również, że jest to broń obcych umożliwiająca transformację w 10 różnych istot, pochodzących z różnych planet. Kosmici nazywają się następująco: Czteroręki, Zębala, Inferno, Diamentogłowy, Dzikopysk, Szara Materia, Szybcior, Mucha, Fantom i Upgrade. Każdy z nich posiada inne moce: Czteroraki – wielką siłę i skoki, Zębala – sprawne poruszanie się oraz oddychanie pod wodą, ostre zęby i pazury, Interno – panowanie nad ogonem, Diamentogłowy – jest prawie niezniszczalny, strzela diamentowymi pociskami, odbija promienie, Dzikopysk – dobry węch oraz słuch, Szara Materia – mały wzrost i inteligencję, Szybcior – wyjątkową szybkość poruszania się, Mucha – lata, pluje szlamem, Fantom – panuje nad ciałami innych, niewidzialność, przenika przez ściany, straszy, Upgrade – łączy się z maszynami, strzela zielonym laserem.

Później do Omnitrixa przyłączają się nowi obcy: Kulopłot, Klon, Dzikie Pnącze, Największy i Gała. Wchłania on również DNA mumii, wilkołaka, Eona i Vicktora. Ben używając mocy Omnitrixa broni świat przed złem a jego największym wrogiem jest złoczyńca Vilgaks. Chce on posiąść moc tajemniczego „zegarka”. Największą wadą tego urządzenia jest jego wytrzymałość, często nasz bohater traci przemianę w najmniej wybranym momenci. Kreskówkę z chęcią obejrzą młodsi widzowie, w szczególności młodzi chłopcy ze względu na ładnie narysowane postacie oraz walki kosmitów. Starsi widzowie też powinni znaleźć w niej cos dla siebie. Ben 10 to wspaniała zabawa a jej obejrzenie gwarantuje przyjemnie spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *