Chowder

Chowder to amerykański serial animowany wyreżyserowany przez Juli Hashiguchi’ego w latach 2007-2010. Kreskówka była emitowana w Polsce w Cartoon Network od 10 maja 2008 roku. Cała seria liczy jak do tej pory 49 odcinków. W 2009 roku serial zdobył prestiżową nagrodę Emmy oraz został nominowany do 8 inny nagród na przełomie lat 2008-2009. Fabuła kreskówki rozpoczyna się w malowniczym miasteczku Marcepanowo, według plotek wszystko jest tam jadalne. W naszym miasteczku znajduje się kuchnia mistrza gotowania Mung Daala, u którego uczy się zawodu kuchmistrza szop Chowder. On również mieszka ze swoim mistrzem i jego żoną Truflą. Tytułowy bohater jest często bardzo głodny, nie potrafi pohamować się widząc potrawy, nawet te nie jadalne.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikia.com

Często próby powstrzymania się przed spróbowaniem potrawy mistrza stwarza przezabawne sytuacje w kreskówce. Chowder nie grzeszy inteligencją. Podkochuje się w nim Paninka, czego on oczywiście nie znosi. Paninka jest to mała czerwono-oka króliczka o różowym zabarwieniu skóry, bardzo lubi tańczyć. Oprócz Chowdera, Mung Daala kreskówce Paniki, w kreskówce zobaczymy także żonę Munga, Truflę i pomocnika Munga, Sznycla. Trufla jest leśną wróżką, posiada skrzydła, jest wyjątkowo złośliwa, silna i wybuchowa, mówiąc strasznie krzyczy. Sznycel to szarego koloru sprzątacz, który pracuje u mistrza Munga, mówi w nie zrozumiałym języku, tylko Trufla i Chowder potrafią go zrozumieć. Jest on bardzo silny, ma dziewczynę, różowy kamień z kokardką.

Duża też część fabuły kręci się wokół potraw. Sposób ich wykonania (musimy dla nich śpiewać albo się z nimi kłócić), nazwy, które często bardzo śmieszą (bokser budyń, bomby wan-tan, bumgranaty oraz wiele innych). Kreska w naszym serialu też jest dość dziwna, chaotyczna, ale i również bardzo kolorowa, ciekawa. Czasem wydaję się jakby rysownicy porozlewali farby, kontury są dość rozmazane, co tworzy niespotykany efekt. Kreskówka ma dosyć specyficzna kreskę, która często odpowiada młodszym widzom, jednak trafia również ona do tych trochę starszych widzów. Chowder przyciąga wielu widzów przed ekrany telewizora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *