Fenomen gier internetowych

Darmowe gry opanowały ostatnimi czasy Internet. Ciągle powstają nowe portale, gdzie internauci mają dostęp do wciąż aktualizowanych gier. Bardzo ważne jest przy tym, że gry te nie mają prawie żadnych wymagań, trzeba posiadać wyłącznie dobrą przeglądarkę i obsługę flesza. Gry online nie mają jednak bardzo szeroko rozbudowanej grafiki, ze względu na niewielkie rozmiary i transfer danych który musi być utrzymany na najwyższym poziomie, jeśli gra ma działać płynnie. W ten sposób najlepszymi grami ą gry, które nie potrzebują szerokiej fabuły, takie jak gry logiczne wymagające układania słów, kart czy przedmiotów.

Zdjęcie znalezione na stronie Softstribe.com

Ludzi interesują również i te gry, gdyż potrafią rozwijać wyobraźnię i poszerzać wiedzę. Gry dla dzieci szczególnie nie potrzebują specjalnej grafiki, dlatego też i one są najpowszechniejsze w Internecie. Niektóre portale nastawione są właśnie na najmłodszych odbiorców oferując im gry edukacyjne różne ubieranki i gry samochodowe. Strony z internetowymi grami uaktualnianie są praktycznie codziennie i dlatego zawsze mamy dostęp do nowości. Jeszcze przed nawet myślą stworzenia Internetu postały gry MUD, które to nie posiadały żadnych wymagań graficznych ani dźwiękowych, gdyż wszystko odbywało się za pomocą słów. Wielu ludzi uważa jednak , że MUD’y to nudy, jednak nie jest to prawdą i przekonał się o tym każdy, kto chociaż raz spróbował zagrać w takie właśnie gry.

Nie mają one zazwyczaj z góry ustalonej fabuły, co stwarza sytuację iż nie muszą się one nigdy kończyć a użytkownicy we własnymi pomysłami mają możliwość kształtowania wirtualnego świata. Postaci również nie miały żadnych wizualnych kształtów, wszystko opisane było słowami. Kiedy ktoś wpisywał komendę jego postać wykonywała daną czynność, opisaną później przez grę. W ten sposób gracze sami musieli sobie wyobrażać wszystko, co daje szerokie pole do popisu wyobraźnie. Gracze podłączali się pod jedną sieć i grali za jej pomocą. Nie były to rozbudowane gry, jednak wciągały nie jednego do zabawy i stanowiły doskonałą, chociaż bardzo prostą rozrywkę. Dziś nikt nie myśli o tego typu grach, większość ludzi zwraca bowiem szczególną uwagę na rozbudowaną grafikę i fabułę. Nikt nie chce bawić się własną wyobraźnią, ale każdy chce korzystać z pomysłów innych, którzy pracują nad tworzeniem gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *