Gry online – strzelanki

Ludzie cały czas dążą do osiągnięcia wszystkiego, co jest najnowocześniejsze i najnowsze. Komputery są więc obecne wszędzie, korzystamy z nich na każdym kroku. Często poświęcamy im całe dnie. Ważny jest obecnie dostęp do Internetu, gdzie możemy znaleźć większość informacji, które są nam potrzebne zarówno w pracy, jak i w szkole. Oczywiście Internet to nie tylko to. Jest to miejsce, gdzie rozpowszechniła się szeroko rozumiana rozrywka. Znajdziemy tam internetowe artykuły, w który opisane są wiadomości z kraju ze świata. Komputer z dostępem do Internetu bez problemu zastąpi nam radio i telewizor. Jest doskonałym źródłem informacji i rozrywki.

Zdjęcie znalezione na stronie In.pcmag.com

Nie każdy jednak korzysta z niego całkowicie wykorzystując wszystkie jego zasoby. Nie wszystkich interesują gry online, które nie potrzebują ani grafik, ani zaawansowanych efektów dźwiękowo-graficznych. Dla takich osób zostały stworzone tak zwane gry MUD, które są starsze niż sam Internet. Gry te nie mają zazwyczaj określonego celu i nie muszą mieć końca, a co ciekawsze wszystko w nich odbywa się za pośrednictwem słów. Nie ma obrazów, które są dla większości bardzo ważne, wszystko zależy od wyobraźni graczy i tego, co chcą w danej grze osiągnąć. Gry te dla wielu wydają się nudne, gdyż nie ma tam nic pokazanego od tak.

Jednak zdanie ze te gry są nieinteresujące jest jak najbardziej mylne. Zawsze bowiem są one inne ze względu ma ludzką wyobraźnię, która działa w rozmaity sposób. Dzięki temu każda rozgrywka jest inna i coraz to ciekawsza. W MUD nie strzelamy do wszystkiego co się rusa, jak to jest w niektórych internetowych grach. Darmowe gry, to zazwyczaj nieciekawe strzelanki, które nie mają głębszego sensu. Szybko potrafią się znudzić, gdyż powtarzanie w kółko jednej, trudnej rundy wprawia w konsternację i irytuje. W ten sposób człowiek zaczyna szukać coraz to nowych doznań, więc szybko rezygnuje z takiej gry i sięga po coś nowego. Z MUD tak nie jest, jeśli ktoś choć raz zagrał w tę grę dobrze wie, ze jest dużo ciekawsza i nigdy nie jest przewidywalna, wszystko to za sprawą ludzkiego umysłu, który zawsze ma nowe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *