Lalka Lammily odniesie sukces?

Lalka Lammily jest nowością na rynku zabawek chociaż już ogłoszona została sensacją roku. Nazywana jest rzeczywistą wersją Barbie, a różni się od niej tym, że nie promuje nierealnego do osiągnięcia celu – sylwetki idealnej kobiety z dużym biustem, bardzo wąską talią i nogami do szyi.

Twórca niezwykłej lalki NickolayLamm jest młodym, 26letnim grafikiem komputerowym. Projektując lalkę w wersji 3D podkreślał, że chciał pokazać rzeczywistość taką jaka jest. Jego cele było ukazanie realności jako zjawiska równie ciekawego, interesującego, a przede wszystkim prawdziwego. Jego pomysł zrodził się w potrzebie znalezienie prezentu dla siostrzenicy. Wtedy pomyślał, że dobrze aby na rynku był wybór. Zależało mu na koncepcji, która będzie niosła ze sobą przekaz, że w świecie są również inne modele wyglądu niż top modelki, modele realistyczne, te które najczęściej spotyka się na ulicy, w sklepie, szkole czy pracy.

Zdjęcie znaleziono na stronie Demilked.com

Jego projekt został wystawiony w serwisie internetowym, który zajmuje się crowdfoundingiem – pomaga w zebraniu funduszy na konkretne cele, projekty. Twórca lalki potrzebował zebrania 95 tysięcy dolarów aby produkcja lalki była możliwa. Kilka dni wystarczyło aby na koncie młodego grafika znalazło się pół miliona dolarów. Dzięki funduszom uruchomiona została strona internetowa, przez którą można zamówić lalkę. Jej popularność rośnie w zawrotnym tempie mimo, że wyprodukowano dopiero zaledwie 25 tysięcy sztuk. Zaskakująco niska jest cena lalki 24,99 dolarów za sztukę.
W zestawie oprócz figurki lalki o rzeczywistej budowie ciała znajdują się również specjalne naklejki, dzięki którym posiadacz może identyfikować się z zabawką. Pośród dołączonych naklejek do wyboru użytkownika lalki pozostają: piegi, pieprzyki, blizny, trądzik, rozstępy, sztuczne zadrapania, cellulit, siniaki, rumieńce, różne wzory tatuaży, imitacja gipsu na złamania rąk czy nóg oraz wiele innych dodatków.

Przeprowadzono badania wśród dzieci w wieku przedszkolnym, które miały na celu określenie odbioru lalki wśród tej grupy wiekowej. Większość dzieci była zachwycona lalką. Na pierwszy rzut oka zauważały one różnice w wyglądzie, w porównaniu z dotychczasowymi lalkami Barbie. Zarówno dziewczynki , jak i chłopcy podkreślali jej niezwykłość, padały porównania do sióstr czy mam. Kiedy zadano dziewczynkom pytanie, do której z lalki są bardziej one same podobne większość z nich wybrała Lalkę Lammily zamiast Barbie podkreślając jej miękkie włosy, normalny kształt oraz całościowy odpowiedni wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *